Mageknight

Zajímavé řešení díky využití obrazů

Zeď je ta část domova, kterou, i když se to nezdá, není jednoduché rychle vyzdobit. Pro ty, pro které to není příliš důležité nebo ocení minimalismus a omezují se pouze na výběr správné barvy pro vymalování zdí nebo tapety, jsou vhodné fototapety. Tentokrát stojí za to využít zajímavé řešení při pomocí obrazů.
fototapety
Prepared by: DA
Obrazy vždy byly a zatím stále jsou nejdůležitější ozdobou zdi. Bez ohledu na to zda je vymalována jednou nebo barvou nebo má vzorované motivy. Nejdůležitější je vhodný celek a přizpůsobení obrazu vzhledu místnosti - pohled (pohled). V opačném případě i nejkrásnější nábytek a doplňky nevyvolají očekávaný efekt, pokud se bude místnost „rozcházet“ a doplňky nebudou ladit.

Moderní výzdoba si žádá moderní obrazy, což však neznamená, že typické výroky tohoto druhu odešly do zapomnění. Právě naopak – dnes se taktně snoubí stylové doplňky s moderním nábytkem a naopak. Znamená to, že replika Dámy s hranostajem může stejně dobře vypadat v místnosti, zařízené ve styl glamour, stejně jako v místnosti avantgardní.
fototapety
Prepared by: art.widi.pl
Oryginal: http://art.widi.pl
Moderní obrazy - http://demural.cz/obrazy/kuchyne (http://demural.cz/obrazy/kuchyne) - se však od jejich typických protějšků liší. Spíše připomínají fotky nebo štětcem namalovaná díla, přestože spousta z nich je tvořena na plátně tradičním ručním způsobem, tedy s pomocí štětce a špachtle. Moderní obrazy obecně mají nepravidelný tvar – nejsou to obvyklé model „oděné“ do dřevěného nebo zlatého rámu, ale tvoří je několik jednotlivých částí, které často nejsou zarámovány. K jejich vytvoření se využívá stabilní plátna a odolné barvy. Obraz tak odolá vlhkosti a prachu.

Při rozhodování o obrazech do bytu je jistě třeba si všímat správného využití barev a hlavního přírodního motivu. Obrazy jich mohou mít spoustu – od nejznámějších květin, po krajinu, akty a abstrakci. Obecně jsou obrazy velmi drahé. Je proto s rozumem vybrat hlavní motiv a nejlépe tehdy, když už je prakticky celý prostor zařízen. Obraz má být jako třešnička na dortu.

Posted by Administrator on 2015-06-12 13:43:19
Tags: obraz, model, fototapety