Mageknight

Shabby chic – příjemný a pozoruhodný druh stylu retro a trefa do černého v ložnici

Teď, mezi různými estetiky jež se charakterizují velkým zájmem zákazníků každý může prohlížet zajímavou módu na retro. Tenhle účinek je možné získat díky různým způsobům, dokonce když jsou používané dnešní látky – tř. styl retro dávají dekorativní záclony, malebné obrazy a masky, nebo elegatní nádobí a ostatní stylové dekorativní přílohy. Nestojí, avšak, podcenit klíčovou roli, kterou dává i malba zdí a účelný nábytek. Proto, v průběhu planování vybavení ložnici, nejlépe přemýšlet, jak bude vypadat styl shabby chic.

nábytek
Prepared by: Tracey & Doug
Oryginal: http://www.flickr.com
Shabby chic se označuje ohromným, skoro barokním počtem dekorací, pocitem umělé starnutí látky, a ještě velice jemnými barvámi. Ten styl může proměnit každou ložnici v romantický a příjemný koutek. Čarovně také se prezentuje v dětské ložnici pro maličkou holku. Je to ve velkém měřitku nejlepší volba pro ty osoby, které mají radé estetika 19. století, gothic, anebo jednoduše něco nápaditého.

Charakteristické dekorační přílohy pro shabby chic je nábytek zdobený technikou decoupage, nádherné porcelánové panenky, velkoplošné závěsy, bohatě zdobené postele a krásný porcelán. V shabby chic je klíčový přístup k látce – je velmi důležité, aby vše textury, především nábytku, byly charakteristické a měly svůj vlastní rys. Aby takový styl získat, nábytek a některé dekorační přílohy se potahuje několika vrstvámi barev buď laku, a pak vědomé, pečlivé protírání. Díky tomu pravděpodobně není absolutně možné splést shabby chic s něčím jiným.Ačkoliv nábytek shabby chic na první pohled je velmi citlivý na poškození, je to jen iluze – moderní technologie dává mu dobrou úroveň udržitelností a komfortu, a pravděpodobně nic nepůsobí tak romantické nálady jako ložnice zařízená v té estetice. Perfektně zvolené výzdoby a vybavení shabby chic můžou okouzlit dokonce ohromné skeptiky – rovněž, protože se označují různorodostí a mezi ními skoro každý najde něco vhodného pro sebe. Během volby dekorací do ložnici ve stylu shabby chic nejlépe vědět, že zajímavé príklady hotových prostorů jsou nejednou dosažitelné na internetu – na příklad na profesních stránkách, katalogech a návrhách obchodů věnovaných nápaditým dekoracím anebo aranžmá interiérů.

Posted by Administrator on 2016-07-27 09:55:33
Tags: styl, estetika